Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi deprem hazırlıkları ile ilgili bilgilendirme toplantıları kapsamında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyelerine yönelik "Afet Yönetim Sistemi" Bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Süleymanpaşa Ticaret ve Sanayi Odası'nda düzenlenen toplantıya Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Hayrabolu Belediye Başkanı Osman İnan, Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Emin Pehlivan, daire başkanları ve meclis üyeleri katıldı.

"DEPREM DEĞİL, DAYANIKSIZ BİNA ÖLDÜRÜR"

Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Kadir Albayrak, Tekirdağ'ın deprem kuşağında yer alan bir şehir olduğunu belirterek, "Deprem gerçeği ile yaşamak zorundayız. Unutmayalım ki deprem değil, dayanıksız binalar öldürür. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak en önemli gündem maddemiz depreme hazırlık çalışmaları.  Bu konuda önemli çalışmaları hayata geçiriyoruz." dedi.

Başkan Albayrak'ın konuşmasının ardından Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Emin Pehlivan ve Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanı Sevim Avcı Yener tarafındanTekirdağ Büyükşehir Belediyesinin depreme hazırlık çalışmaları ile ilgili meclis üyelerine sunum eşliğinde bilgi verildi.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN ÇALIŞMALARI ANLATILDI

Sunumda; Toplantıda, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ya da yapılması planlanan Afet Yönetim Sisteminin içeriği, risk haritaları, il afet ve acil durum planları, acil durum hizmet grupları, kısa zaman içerisinde uygulamaya konulacak telsiz sistemi, afet toplanma alanları, geçici barınma alanları, deprem simülasyon tırı, afet konteynerleri, afet gönüllüleri projesi, mobil aşevi ve mobil ekmek fırını projesi,  il genelinde tüm ilçelerde gerçekleştirilen zemin etüt çalışmaları, kentsel dönüşüm ve kentsel iyileştirme çalışmaları konusunda ayrıntılı bilgiler verildi.