31 Mart 2024 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçimlerinde Tekirdağ halkının büyük teveccühü ile Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen ve Trakya’nın ilk kadın büyükşehir belediye başkanı ünvanına sahip olan Dr. Candan Yüceer, mazbatasını alıp resmi olarak görevine başladı ve ilk iş olarak büyükşehir belediyesi hizmet binasında büyükşehir personeli ile bayramlaştı.

Başkanlık makamında gerçekleştirilen devir teslim töreninde, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini Kadir Albayrak’tan devralan Dr. Candan Yüceer, halkın verdiği büyük sorumluluğu layıkıyla yerine getirmek için var güçleriyle çalışacaklarını söyledi.

‘Tekirdağ gibi Candan’ sloganı ile Tekirdağlıların gönüllerinde taht kuran ve seçim süreci boyunca toplumun tüm kesimleri ile kucaklaşan Dr. Candan Yüceer, Candan Belediyecilik anlayışı ile Tekirdağ’ı bir üst lige çıkarmak için hazır.

Bayramlaşma töreninde vatandaşlara ve büyükşehir çalışanlarına hitap eden ve büyükşehir personelinden; Tekirdağ’a hizmet yolunda birlikte yol yürüyeceği ekip arkadaşları olarak bahseden Dr. Candan Yüceer, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak çok büyük bir aile olmanın önemine vurgu yaptı.

 

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DR. CANDAN YÜCEER: " TÜM HEMŞERİLERİMİZ, YAŞAMIN HER ALANINDA HER EVRESİNDE CANDAN BAŞKANLARINI YANINDA GÖRECEKLER"

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Candan Yüceer konuşmasında, "31 Mart 2024 yerel seçimlerinde halkımızın büyük teveccühü ile Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine layık görüldük. Yeni dönemin Tekirdağ'ımız için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Tekirdağ’ımızda Güçlü Başkan Güçlü Tekirdağ diyerek çıktığımız bu yolda desteği ile bizi onurlandıran, Candan Belediyecilik’i seçen tüm hemşerilerime yürekten teşekkür ediyorum. Kıymetli Tekirdağ halkına hizmet edecek olmanın onurunu ve gururunu yaşıyorum. Ve bu yolda siz değerli çalışanlarımızla birlikte yürüyeceğiz ve önemli çalışmalara imza atacağız. Yeni dönemde hizmet ve yatırım kapasitemizi arttıracağız. Tekirdağ’a kadın eli değecek ve her şey çok daha güzel olacak. 2024-2029 dönemimizde Tekirdağ'ımıza hizmet etmek için sabırsızlanıyoruz. Çok önemli ve büyük projelerle geliyoruz. Gücünü halktan alan halkçı belediyecilik anlayışıyla dürüst, adil ve şeffaf bir yönetim sergileyeceğiz. Halkımızın desteği ve güveni bize çalışma motivasyonu ve güç veriyor. Şehrimizi ve geleceğimizi her alanda güçlendirmek, daha adil daha yaşanabilir daha güzel bir Tekirdağ için yola çıkıyoruz. Herkesin, her kesimin ihtiyaçlarına duyarlı bir belediyecilik anlayışı ile hareket edeceğiz.

 

"TEKİRDAĞ'IMIZI CUMHURİYETİMİZİN 2. YÜZYILINA YAKIŞIR ŞEKİLDE GELECEĞE TAŞIMAK İÇİN YOLA ÇIKIYORUZ"

 

Şimdi hep birlikte kadim tarihiyle parlayan, üç Kemal’in şehri Tekirdağ’ımızı Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına yakışır şekilde geleceğe taşımak için kollarımızı sıvıyoruz. Güçlü Tekirdağ’da hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek, güçlü Tekirdağ’da hiçbir genç gelecek kaygısı taşımayacak, güçlü Tekirdağ’da hiçbir kadın kendini güvensiz hissetmeyecek, güçlü Tekirdağ’da hiçbir kimse kendini kimsesiz sahipsiz hissetmeyecek. Yaşamın her alanında her evresinde tüm hemşerilerimiz Candan Başkanlarını yanında görecekler. Her yaştan hemşerimizin huzurla ve sağlıkla yaşam süreceği bir Tekirdağ için çalışacağız. Tekirdağ’a layık olacağız. Halkımızın bize verdiği desteğe, gösterdikleri güvene layık olmak için var gücümüzle çalışacağız. Mutlu, üreten, ürettiğinden kazanan, hak ettiğini alan bir Tekirdağ inşa etmek için biz hazırız. Tüm çalışanlarımızla birlikte bu hedef doğrultusunda emin adımlarla ilerleyeceğimizden hiç şüphemiz yok. Şimdi şehrimizi bir üst lige çıkarma, Tekirdağ’ımızı bir Dünya şehri yapma zamanı. Umudumuz, sevgimiz ve Tekirdağ aşkımız her zaman bizlere rehber olacak. Bu duygu ve düşüncelerle siz değerli çalışanlarımızın, tüm büyükşehir ailemizin ve tüm halkımızın Ramazan Bayramını kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum" dedi. 

Tekirdağ önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ta bir konuşma yaparak, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Candan Yüceer’e yeni görevi için başarı dileklerini iletti ve hayırlı olmasını temennisinde bulundu.