Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanlığı tarafından kent genelinde afetlere hazırlık amacıyla yapılan çalışmalar, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyelerinin yöneticileri ve personelleri ile paylaşıldı.

Meydana gelebilecek olası afetler durumunda koordineli olunması amacıyla Büyükşehir Belediyesi Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanlığı tarafından bir toplantı düzenlendi. Toplantıda, afetlere hazırlık amacıyla gerçekleştirilen çalışmalar değerlendirildi. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu'nda düzenlenen toplantıya, Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Tamer Dodurka, M. Zeki Gürcün,  Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanı Sevim Avcı Yener ve ilçe belediyelerinin yönetici ve personelleri katıldı.

Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanlığı tarafından Tekirdağ genelinde afet ve acil durum anında kullanılmak üzere hazırlanan, Çoklu Doğal Risk Haritaları (Heyelan, Sıvılaşma vb.), Toplanma Alanları, Çadır Kent Alanları, Deprem Konteynerleri ve Deprem İstasyonları yerleri ilçe belediyeleri ile paylaşıldı. Toplantıda, Coğrafi Bilgi Sistemine aktarılan verilere Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin internet sayfası üzerinden ulaşılabileceği ifade edildi. Mevcut risklerin belirlenmesi ve önlemlerinin alınması amacıyla hazırlanan çalışmalar, acil durumlarda belediyelerin sorumlulukları gözden geçirildi. Toplantıda ayrıca afetlere hazırlıklı olunması kapsamında sürdürülen çalışmaların periyodik aralıklarla devam edeceği ifade edildi.