Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 17 Ağustos Marmara Depreminin yıl dönümünde deprem simülasyon TIR'ı ile vatandaşlara deprem farkındalığı oluşturdu.

      Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanlığı tarafından 16 Ağustos tarihinde Süleymanpaşa ilçesindeki Sahil Dolgu Alanı'na kurulan deprem simülasyon TIR'ı ile vatandaşlara deprem anında ve sonrasında yapması gerekenler hakkında bilgi verildi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği simülasyon TIR'ı 17 Ağustos saat 24.00'e  alanda eğitim vermeye devam edecek.

      Konu ile ilgili açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak Tekirdağ'ın deprem bölgesinde yer alan bir şehir olduğunu belirterek "Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak bu konuda önemli çalışmalara imza attık. 17 Ağustos Marmara Depremi'nin yıl dönümünde kurduğumuz deprem simülasyon TIR'ı ile de vatandaşlarımızı deprem konusunda bilinçlendirmeyi amaçlıyoruz. Ülkemizde ve tüm dünyada bir daha böyle felaketlerin yaşanmamasını temenni ediyoruz" dedi